Lato to czas odpoczynku, ale również czas wyzwań pod względem chociażby doboru odpowiedniej garderoby. Nikt nie chce przecież cierpieć katusze w zbyt grubej marynarce i ciężkich butach, ale na rodzinnych czy biznesowych spotkaniach zależy nam również na zachowaniu elegancji i dobrego smaku, który z łatwością udaje się nam uzyskiwać przez pozostałą część roku. Jak tego dokonać? I w jaki sposób dobierać ubrania w tym czasie? Przekonamy się w poniższym artykule.

Jak prezentować się świetnie nawet bez marynarki?

Klasyczna moda meska narzuca nam warunek, aby w miejscach publicznych nigdy nie zdejmować marynarki. Realia są jednak inne, i trudno wyobrazić sobie, że tyko dla zaspokojenia wymogów estetycznych i kulturowych będziemy kisić się w niej w 30 stopniowym upale.

Aby ustrzec się takiej sytuacji, warto wybrać marynarkę z lekkich, przewiewnych materiałów, jak len czy bawełna. Jednak pogoda czasem nie ma dla nas litości. A my marzymy, aby pozbyć się choć jeszcze jednej warstwy niepotrzebnego materiału (a najlepiej, żebyśmy mogli wskoczyć do jeziora lub pod prysznic, co przyniesie całkowitą ulgę cierpieniu).

Dobierz odpowiedni fason koszuli

W takich przypadkach lepiej, abyśmy pozbyli się marynarki, niż gdybyśmy mieli czuć się niekomfortowo. Warto zatem zadbać zawczasu, aby koszula, która zazwyczaj kryje się pod marynarką, leżała nie tylko nienagannie pod nią, ale również prezentowała się świetnie po jej zdjęciu.

Po pierwsze dobrze dobierz fason koszuli. Zazwyczaj masz do wyboru kilka wariantów, takich jak slim (czyli dopasowana, taliowana), klasyczna i komfort (dla panów o mocniejszej sylwetce). Aby koszula nie wychodziła nieestetycznie ze spodni i nie fałdowała się przy pasku, wybierz do niej spodnie o klasycznym stanie. Nie mogą być to biodrówki, ale takie, których pasek będzie na wysokości kilku centymetrów poniżej pępka. Bez problemu umieścisz w nich koszule i możesz być pewien, że o ile sam jej stamtąd nie wyciągniesz, to raczej tam pozostanie.

Z długim czy z krótkim rękawem?

Wystrzegaj się koszul z krótkimi rękawami. O ile pod marynarką niezbyt zgrabnego fasonu raczej nikt nie zauważy, to już jej zdjęcie spowoduje, że niekoniecznie będziesz czuł się komfortowo, a Twoja aparycja z biznesowej i oficjalnej, zmieni się raczej na tą wakacyjną. I to delikatnie mówiąc. Zamiast kupować koszule, bądź też marynarki (o, zgrozo!) z krótkim rękawem, wybierz te z długim. Nawet w największym upale umiejętne podwinięcie długiego rękawa będzie wyglądać o wiele bardziej elegancko i męsko, niż założenie „wujkowej” koszuli z krótkim.