Moda jest w dzisiejszych czasach bardzo popularnym tematem w wielu środowiskach. Ogólne teksty na temat mody cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród kobiet, zarówno wśród nastolatek, jak i dojrzałych kobiet. Modą może bawić się każdy. Daje nam ona wiele możliwości, tak abyśmy mogli czuć się wygodnie, ale również modnie i atrakcyjnie. Wykonując wiele zabiegów na swoim ubiorze możemy osiągnąć efekt, który zachwyci wszystkich.

Wybierając strój z konkretną intencją, pomocna może okazać się świadomość psychologiczna oraz metafizyczna właściwości kolorów. Każdy kolor posiada bowiem odmienne właściwości. Każdy kolor wyraża inny nastrój oraz energię, która świadczy o naszych uczuciach. Umiejętność dobierania kolorów jest zatem niezwykle istotnym elementem mody. Przykładowo kolor ceglastoczerwony oznacza przede wszystkim odwagę i pewność siebie. Kolor ten idealnie będzie komponował się z kolorem kremowym, który to działa w sposób uspokajający i relaksujący oznaczając w ten sposób naszą precyzję w podejmowaniu decyzji. Kolor bladoróżowy oznaczający subtelność, delikatność oraz uczuciowość stanowi natomiast świetne połączenie z kolorem ciemnozielonym, który wzmacnia poczucie wspólnoty oraz więź z innymi ludźmi, a także otaczającym nas środowiskiem.

Jak widać cechy kolorów są niezmiernie ważne jeśli chodzi o wyrażanie nastroju i emocji kolorem naszego ubioru. Równie ważne w modzie są kroje i kształty, które tworzymy za pomocą ubrania. Każdy z nas ma inny kształt, toteż inaczej powinien podkreślać swoje atuty. Dodatkowo nasze naturalne kształty możemy podkreślić zastosowaniem geometrii w ubiorze, a także dodatkami, takim jak paski, wisiorki czy też kolczyki. Każdy dodatkowy element ubioru podkreśla jego charakter i uwidacznia nasze atuty. Dobrze dobranym strojem i komponującymi się z nim dodatkami można zdziałać cuda. Nawet osoby, które nie są zadowolone ze swojego ciała mogą modnym strojem podnieść swoją samoocenę i czuć się przy tym bardzo komfortowo. Każdy może wyglądać dobrze. Wystarczy jedynie odrobina fantazji i poczucia dobrego smaku, aby osiągnąć zamierzony efekt.