Choć moda damska zmienia się dosyć często, to jednak nadal warto zainwestować w niektóre ubrania i dodatki, po które będzie można sięgać w kolejnych sezonach. Kwiatowe desenie, srebrne klapki czy torba z motywem zwierzęcym – co wybrać w sezonie wyprzedaży, aby wyglądać modnie?

Motywy kwiatowe nadal w modzie

W sezonie wiosennym i letnim kwiatowe dodatki niepodzielnie rządziły. Jednak motywy kwiatowe nadal są modne, choć w nieco zmienionej postaci. Zamiast efektownych, dużych kwiatów lepiej postawić na drobne kwiatowe motywy jeśli wybieramy sukienkę, z kolei przy bluzkach zamiast tradycyjnych nadruków warto wybrać motywy rustykalne, haftowane, które będą np. zdobiły jedynie przód bluzki. Styl romantyczny warto łączyć z motywami kwiatowymi, natomiast modę na kwiatowe ozdoby można delikatnie podkreślić sięgając po zwiewne materiały czy dodając do stylizacji więcej przezroczystości. Miłośniczki butów w kolorze srebra i złota nie muszą się z nimi rozstawać. Zamiast balerin warto postawić na klapki na wysokim koturnie, które będą zachwycać swoim metalizowanym wykończeniem.

Denim na każdą porę dnia

Modna kobieta ma w swojej szafie na pewno kilka par jeansów. W tym sezonie oprócz spodni z denimu powinna również zainwestować w spódnicę, zarówno bardzo krótką, jak i bardzo długą, której casualowy styl zostanie złamany poprzez dodatki w postaci koronek czy kamieni jubilerskich. Jeans można nosić zarówno decydując się na pojedynczy element, np. spódnicę, spodnie czy koszulę, jak i kompletując całą stylizację z denimowych dodatków. Wśród modnych akcentów można postawić dodatkowo na asymetrię czy rękawy XXL, które podkreślą modny charakter ubrań.

Kolory tak, ale…

W tym sezonie rządzi… kolor. Po kilku sezonach, w których stawiano jedynie na kolory bardzo żywe, a w szafach nie mogło zabraknąć żółtego, pomarańczu, zieleni i różu, obecnie paleta kolorystyczna jest zdecydowanie ograniczona. Najmodniejsze są stylizacje utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej, przy czym może to być biel, czerń, ale również żółć czy pomarańcz. I właściwie na tych czterech barwach kończy się gama kolorystyczna ubrań, które można dodatkowo poszerzyć o klasyczny niebieski, obecny raczej w stylizacjach opartych o jeans. Jeśli połączenia kolorów, to raczej w bardzo wąskim zakresie – biel łączymy z czernią, a żółty z pomarańczem. Tym, co odróżnia tegoroczne propozycje kolorystyczne, jest dodanie połysku do materiałów.

Uzupełniając swoją garderobę o nowe ubrania, warto również zwrócić uwagę na utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej komplety i garnitury, na których pojawiają się akcenty kwiatowe, paski czy groszki.