Blogi o tematyce mody opanowały rynek. Dziewczyny chcące zarobić na swoich zainteresowaniach lub chcące opisać swój wygląd, aby przypodobać się większej ilości ludzi i osiągnąć sukces w social media, tworzą w internecie swoje małe kąciki. Co wpływa na taką popularność blogów? Otóż to, że moda jest jednym z bardziej rozpowszechnionych i jednym z najbardziej popularnych hobby na całym świecie. Każda dziewczyna tylko czeka, żeby włączyć facebooka lub twittera i pochwalić się nowym zakupem.

Blogi są również źródłem zarobków wielu młodych ludzi. Tworząc blog trzeba w niego włożyć cała swoją pasje, pokazać swoje zainteresowanie do danego tematu oraz przyciągnąć rzesze ludzi, którzy by byli w stanie sponsorować dany blog lub zakupić jedną czy dwie rzeczy dla autorki. Bywa tak, że znane marki obuwia czy ubrań wysyłają tuzin swoich produktów do znanych blogerek modowych aby założyły je i wykonały w nich sesje zdjęciowe lub chociażby skomentowały jakość czy styl danego ubrania.

Powstają także blogi opisujące modę dla najmłodszych. Młode matki przebywające na urlopie macierzyńskim coraz częściej opisują swoje perypetie związane z macierzyństwem  w internecie. Taka młoda mama wstaje, karmi swoją pociechę, dba o dom, a następnie siada przed swoim tabletem, telefonem czy komputerem i opisuje swoje przeżycia. Poleca innym młodym matkom rajtuzy dla swojej córeczki, czepki, śpioszki, kocyki czy nawet wózki. Zanim się obejrzą zyskują już popularność w internecie i mogą nawet na tym zarobić.

Co się tyczy innych blogów modowych to najbardziej popularnymi blogami są te dotyczące nastolatek. Młode dziewczyny robią sobie sesje zdjęciowe w ubraniach znanej marki, ale we własnej aranżacji ubierając różne dodatki i czekają na opinię innych użytkowników sieci. Dzięki blogom o modzie, młode dziewczyny mogą zarobić, a firmy odzieżowe zyskać reklamę.