Buty brogsy to obuwie, które można spokojnie uznać za najbardziej uniwersalne obuwie męskie na świecie. Spolszczone określenie „brogsy” wzięło się bezpośrednio od angielskiej nazwy „brogue”. Te buty aktualnie kojarzą się z elegancją, ale ich początki wcale nie były związane z życiem salonowym. Ich bardzo charakterystyczną cechą są ażurowe zdobienia na nosku, które na samym początku ich historii miały bardzo praktyczne zastosowanie. Pierwsze brogsy powstały na Wyspach Brytyjskich, gdzie korzystali z nich powszechnie chłopi i rzemieślnicy. Otworki były pomysłem angielskich leśników, którzy wycinali je w celu ułatwienia schnięcia przemoczonego w czasie pracy obuwia. Z czasem ten typ obuwia rozpowszechnił się i zrezygnowano z samych otworów, pozostawiając jedynie symboliczne zdobienia. Popularyzację brogsów zawdzięczamy między innymi księciu Walii Edwardowi, który bardzo chętnie nosił ten typ obuwia podczas przechadzek i na polu golfowym. Do dziś brogsy mocno kojarzone są z tym sportem i widywane bardzo często na stopach zapalonych graczy.
Tak naprawdę brogsy nie są osobnym typem obuwia – nazwa w praktyce określa jedynie obuwie pokryte tym charakterystycznym dla nich wzorem. Pozwala to znaleźć w tej specyficznej kategorii butów odpowiedni model dla siebie, gdyż występują w szerokiej gamie odmian i wariacji dopasowanej do konkretnych potrzeb lub gustu ich użytkowników. Bardzo łatwo można zobaczyć to w naszej ofercie – każdy kto kojarzy angielskie buty brogsy tylko jako wizytowe obuwie w kolorze brązowym lub czarnym będzie z pewnością zaskoczony ilością wersji jakimi dysponuje nasz sklep.

Brogsy - męskie buty wizytoweBrogsy – męskie buty wizytowe

Oferujemy obuwie w wielu różnych wersjach kolorystycznych – nie zabrakło oczywiście najbardziej popularnej i najczęściej wybieranej wersji z brązowej skóry. Równie chętnie kupowane są uniwersalne czarne brogsy. Nie oznacza to jednak, że miłośnicy nowoczesnej elegancji nie mają czego tu szukać – wręcz przeciwnie. Dysponujemy bogatym wyborem butów brogues w kolorze granatowym, czarnym czy czerwonym. Dodatkowo posiadamy buty brogsy wykonane z zamszu lub zdobione elementami szlachetnego nubuku.
Oferowana kolekcja to dzieło cenionej i doświadczonej firmy Faber, która od niemal ćwierć wieku projektuje i szyje buty najwyższej jakości. Wysoki gatunek wykorzystanych skór oraz jakość szycia zaowocowała licznymi nagrodami na krajowych i zagranicznych targach – to najlepsza gwarancja wygody, trwałości i elegancji jaką pochwalić mogą się piękne buty. Doskonały wybór w równie doskonałej cenie.