Nasz sposób ubierania może być dowolny, jednak gdy jesteśmy proszeni na różnego typu imprezy, nie zawsze wskazane jest byśmy poszły tam w dżinsach i t-shircie.

Postaram się w krótkich słowach opisać dress code, a raczej pokrótce go rozszyfrować.

Cassual to styl na luzie, możemy być ubrani w spodnie i lekką bluzkę  jeżeli zostaliśmy zaproszeni na grilla do szefa lub znajomych lub jesteśmy na imprezie integracyjnej.

Smart cassual to też strój wygodny i na luzie, ale obowiązują już pewne zasady i reguły. Nie możemy nosić sandałów, natomiast możemy być ubrani w spódniczkę zakrywającą kolano i w koszulę lub lekki żakiecik.

Taki strój dobry jest do służbowej podróży lub do pracy.

Strój biznesowy to dla kobiety surowy kostium, koszula, marynarka i spódniczka nie krótsza niż 5 cm nad kolano i nie dłuższa niż 5 cm pod kolanem lub zamiast spódniczki eleganckie spodnie pasujące do marynarki.

Następnym rodzajem ubioru jest ubiór w typie koktajlowym. To z kolei sukienki koktajlowe lub kostiumy. Spodnie mogą mieć szersze nogawki, a sukienki bardziej żywsze kolory lub pastelowe barwy. To strój, który zakładamy przed godziną 20 lub krótko po tej godzinie gdy jesteśmy proszone na kolację lub jakąś imprezę.

Na koniec strój wieczorowy lub wizytowy. Bardzo elegancki i wykwintny strój ale nie kiczowaty. Kolor głównie czarny. Kobiety powinny same zdecydować czy zakładają kreację bardzo wyszukaną czy ubiorą się skromnie ale elegancko.

Buty na wysokich obcasach, biżuteria skromna lub tylko delikatnie zaznaczone jej posiadanie, to już wybór kobiety.