Dzieci, oprócz ubrań codziennych, potrzebują strojów bardziej eleganckich. Przydadzą się one podczas różnego rodzaju uroczystości rodzinnych czy przedszkolnych. Jak można ubrać malucha na taką okazję?

Ubranie dla dziecka zawsze powinno spełnić kilka podstawowych wymogów. Musi przede wszystkim zapewniać mu komfort ruchów, a tkanina z której zostało wykonane być miękka oraz luźna. Z tego powodu na co dzień doskonale sprawdzają się legginsy oraz spodnie dresowe. Istotne jest także to, aby maluch nie bał się poplamić, gdyż jest to dla nich całkowicie naturalne. Również i strój przeznaczony na szczególną uroczystość powinien zostać uszyty z przewiewnych materiałów odpowiednich do aktualnej pory roku. Tkaniny syntetyczne nie sprawdzą się zwłaszcza gorącym latem.

Elegancki strój dla małej dziewczynki to przede wszystkim różnego rodzaju sukienki lub spódniczki. Jednak równie dobrze sprawdzić się mogą np. sztruksowe spodenki. Wystarczy jedynie zestawić je z białą koszulką i bolerkiem. Efektownie może prezentować się także zwykła letnia sukienka, trzeba tylko dobrać do niej odpowiednie dodatki np. opaska na włosy czy cienki kardigan. Ważnym elementem są także rajstopy, najlepsze są te bawełniane utrzymane w jednym kolorze, bez zbędnych wzorów. Z kolei do zwykłej spódniczki można dobrać żakiecik wygodnej dresowej bawełny lub elegancki, zapinany na guziki sweterek.

Jak to zwykle bywa oferta odświętnych strojów dla chłopców jest uboższa, ale znaleźć można kilka ciekawych propozycji. W ich przypadku sprawdzi się dziecięcy garnitur oraz krawat lub muszka. Dodatki mogą być utrzymane w bardziej żywej kolorystyce. Zawsze sprawdzi się np. elektryzująca czerwień. Ciekawym dodatkiem są również szelki, u kilkulatka mogą posiadać nawet szalone wzory. Jeśli dziecko niewygodnie czuje się w całym garniturze można zdecydować się na samą marynarkę bądź kamizelkę. Niezbędna jest w tym przypadku klasyczna, biała koszula, która czyni całą stylizację elegancką. Do takiego zestawu pasują już zwykłe czarne lub niebieskie spodnie jeansowe lub te wykonane ze sztruksu. Nie mogą być jednak znoszone i zniszczone.