Moda ślubna zmienia się. To, co w zeszłym sezonie było modnym dodatkiem, w tym może być uważane za przeżytek. Zawsze jednak, zarówno w przypadku mody damskiej, jak i męskiej, modne są klasyczne suknie i garnitury uszyte z dobrych gatunkowo materiałów.

Moda ślubna dla niego
Modny pan młody może w dniu ślubu sięgnąć zarówno po garnitur, jak i po frak czy nawet smoking. W chłodniejsze dni kreację może uzupełniać dodatkowo płaszcz utrzymany w tej samej tonacji kolorystycznej, co garnitur. Jeśli decydujemy się na garnitur, wówczas marynarka powinna być taliowana, na pewno jednorzędowa, wykończona prostymi klapami. Najmodniejsze spodnie do garnituru to spodnie zwężane o dość wąskich nogawkach. Całość powinna być czarna, granatowa lub grafitowa. Wybrana na ten dzień koszula powinna być biała, natomiast od jej stylu zależy, czy ślubną stylizację uzupełni krawat czy może mucha. Mucha najlepiej się komponuje z koszulami z zakrytymi guzikami, natomiast przy wyborze krawatu warto sięgać po modele wąskie, wybierając jednocześnie poszetkę w tym samym kolorze. Najmodniejsze muchy i krawaty to dodatki w intensywnych odcieniach niebieskiego – kolor chabrowy czy kobaltowy na pewno ożywią nieco monotonną ślubną kreację. Jeśli ślubna koszula jest koszulą z mankietem, to należy założyć do niej proste spinki do mankietów. Całość powinny uzupełnić eleganckie pantofle, najlepiej oksfordki lub brogsy z dziurkowanym wzorem.

Moda ślubna dla niej
Modna panna młoda powinna przejrzeć aktualne trendy, aby wybrać suknię, która będzie modna i dopasowana do jej typu sylwetki. Większość modnych sukien ślubnych to suknie długie, z rozkloszowanym dołem, najczęściej uszytym z delikatnego, lekkiego tiulu, który może być dodatkowo ułożony w modne falbanki. Prosta gorsetowa góra również nieco się zmieniła na przestrzeni kilku ostatnich sezonów. Jeśli przód sukienki jest dosyć prosty, to na pewno sukienkę ozdobią odsłonięte plecy lub też efektowne wycięcia, zakryte delikatną koronką. Gorset może być również ozdobiony dużą ilością kamieni ozdobnych, ale wówczas jest łączony z gładkim spódnicowym dołem. Dla tradycjonalistek idealne są sukienki z górą przypominającą elegancką koszulę z długim rękawem. W takich sukienkach warto wykorzystać szeroki, bogato zdobiony pasek, podkreślający talię.