Moda jest obecna w naszym życiu na co dzień. Niezależnie od tego czy śledzimy ją z wypiekami na twarzy, czy dotyczy nas tylko od święta. Niezaprzeczalny jest fakt, że nie wyobrażamy sobie bez niej funkcjonowania w dzisiejszym świecie.

Jednym ze stylów, a może nawet głównym stylem sezonu letniego jest styl boho, czyli styl hipisowski z licznymi elementami takimi jak frędzle, pompony, cekiny, muszelki, wstążki czy rzemyki. Dotyczy on zarówno ubioru, jak i akcesoriów czyli torebek, ozdób do włosów, obuwia. Jego elementy można także zauważyć w makijażu! Styl boho charakteryzuje się długimi hipisowskimi i zwiewnymi spódnicami, koronkami, bluzkami z odkrytymi ramionami.

To bardzo romantyczny kobiecy styl, ale również bardzo praktyczny. Jest on widoczny nie tylko w ubiorze, dodatkach, obuwiu i makijażu, o których już była już mowa, ale nawet w wystroju domu. Nagminnie spotkać można u kogoś w domu znany element wystroju, szczególnie sypialni, jakim jest łapacz snów mający gwarantować nam wyłącznie pozytywne, dobre sny. A prześcieradła, kołdry i poduszki z chwostami? Nikt by się tego nie spodziewał, a jednak stały się one wielkim przebojem. Chwosty są elementem breloczków do kluczy, zawieszek do telefonów, torebek – są wszędzie.

Mamy więc idealny przykład tego, jak moda wkrada się do naszego życia codziennego. Wielcy kreatorzy oczywiście mają w tym swój udział jednak coraz częściej to ulica zaczyna dyktować trendy, jak miało to miejsce w tym roku, kiedy to największym hitem i najpopularniejszym trendem okrzyknięta została… bluza z kapturem. Kto by pomyślał? To element garderoby, który posiada każdy niezależnie od tego czy modą się interesuje, czy też nie. Nagle okazało się, że dziewięćdziesiąt procent społeczeństwa jest modna. Dobrze, jeśli nie jest to dopasowana idealnie bluza, a bluza typu oversize, czyli o rozmiar lub dwa na nas za duża. Wtedy efekt bycia modnym mamy jak w banku najmniejszym kosztem. Zawsze można pożyczyć bluzę od chłopaka czy brata.

Tak więc bawmy się modą i nie przejmujmy konwenansami. To najlepszy klucz do bycia modnym.