Moda dziecięca od dawna nie jest już tylko pomijanym przez projektantów działem mody. W tej chwili moda dla dzieci nie różni się już w zasadzie niczym od mody dla dorosłych. W każdym sezonie zmieniają się trendy, a wszystkie czołowe marki posiadają także odrębne działy przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Nie muszą one wyglądać już tak samo i od najmłodszych lat mogą kreować własny styl – oczywiście ze sporą pomocą rodziców, którzy rzadko kiedy mogą się oprzeć tym przepięknym fasonom.

Przyjrzyjmy się pokrótce stylom charakteryzującym modę dla dziewczynek i dla chłopców.

Odzież dla dziewczynek

Wbrew temu, co być może nam się do tej pory wydawało, dla dzieci istotne jest to, co na siebie zakładają. Szczególnie istotne jest to dla dziewczynek, które często od najmłodszych lat, uwielbiają się stroić i za wszelką cenę chcą być jak mama. Asortyment odzieżowy dla dziewczynek jest niezwykle szeroki: od sportowych ubranek, po naprawdę efektowne, eleganckie stylizacje nadające się na wszelkie ważne okazje. Najważniejszym czynnikiem przy produkcji ubrań dla dzieci jest wygoda. Żadne dziecko nie wytrzyma przez dłuższy czas w ubraniu, które jest ciasne, „drapiące”, krępujące ruchy, a podczas noszenia eleganckich ubrań, ryzyko braku wygody jest wyższe niż podczas noszenia dresu. Czołowe światowe marki modowe prześcigają się w projektowaniu ubrań o naprawdę interesujących krojach i kolorystyce. Soczyste odcienie i niebanalne kroje – to teraz najpopularniejszy trend. Już nie tylko sukienki są synonimem elegancji. Wśród ofert znanych modowych marek królują obecnie garnitury dla dziewczynek, świetnej jakości koszule, spodnie, marynarki, wizytowe kombinezony. Moda dziecięca zdecydowanie weszła na wyższy szczebel.

Odzież dla chłopców

W przypadku mody dla chłopców, w obecnych kolekcjach przede wszystkim postawiono na komfort noszenia ubrań. Płeć męska rzadko jest w stanie zaakceptować niewygodę, a ta najmłodsza część jest jeszcze bardziej nieustępliwa. W dziecięcej modzie dedykowanej chłopcom największe zmiany zaszły w strojach wizytowych, eleganckich. Sweterki i dżinsy odeszły do lamusa. Mały dżentelmen ma do wybory cały wachlarz dodatków do koszul i garniturów: muszki, krawaty, a nawet spinki do mankietów. Szczególnie muszki są w tej chwili na topie, zarówno w modzie męskiej, jak i chłopięcej. Wyobraźcie sobie ojca i syna ubranych w identyczne muszki – uroczy widok! Ubrania noszone przez chłopców przede wszystkim muszą spełniać następujące warunki: muszą być wygodne i trwałe, ponieważ młody użytkownik eleganckiego ubrania, podda je wielu testom wytrzymałości. Tego możemy być pewni.